Bács-Kiskun megye élen jár a kórházfejlesztésben
Szócska Miklós egészségügyért felelős államtitkár is jelen volt a kiskunhalasi Semmelweis Kórház új épületrészének hivatalos átadásán.
A mintegy három milliárd forintos uniós pályázatból korszerűsített, közel százötvenezer beteg gyógyításáért felelős intézmény életében mérföldkőnek számít a lezárult beruházás, mely nem az utolsó a kórház életében, hiszen a jelenlévő állami és intézményvezetők a fejlesztés folytatásáról biztosították a kórházigazgatást. A március 13-án tartott átadón az egyházi felekezetek áldásával vette kezdetét az ünnep, majd Szócska Miklós beszélt az egészségügy helyzetét normalizáló erőfeszítésekről, melyek új jövőképet tárhatnak az ágazatban dolgozók elé. Mint mondta, ennek kiváló példája a kiskunhalasi kórházfejlesztés, melynek leglátványosabb eleme a 6. szintig emelt toronyépület, A folytatásra is lehetőséget lát az államtitkár a következő uniós támogatási ciklusban. Úgy fogalmazott, hogy az egészségügyben 2009-ben uralkodó polgárháborús állapotokat szüntette meg a kormány és egy nemzet egészségügyi szolgálat alapjait tette le. Népegészségügyi fordulat következett be az intézkedéseknek köszönhetően. Kiemelte és megköszönte, hogy a kórház az Egészségfejlesztési Iroda működtetését is megkezdte, mely egyfajta szűrőállomásként funkcionál.
Bányai Gábor a megyei közgyűlés elnöke már komoly rutinnal rendelkezik a kórházi beruházásokat illetően, hiszen hamarosan átadják a megye egyik legnagyobb fejlesztésének számító, új megyei kórházat is Kecskeméten, melynek fontossága nem helyezte háttérbe a kiskunhalasi kórházfejlesztést. Mitöbb, már gyakorlati tapasztalatokat tudtak alkalmazni Kiskunhalason . Az elnök hangsúlyozta, hogy külön érdem és elismerés, hogy helyi kivitelezők végezték el a halasi munkát, amely követendő példa. Elmondta, hogy augusztustól 885 millió forint áll rendelkezésre az egészségügy fejlesztésére, és mint októberig hivatalában lévő megyei elnök, de mint országgyűlési képviselő is kötelességének érzi a megye egészségügyének fejlesztését. Hangsúlyozta, hogy a következő uniós ciklus 4200 milliárd forintos támogatásának hatvan százalékát a magyar gazdaság fejlesztésére fordítja a kormány, melyben az egészségügy, a kórházak fejlesztése prioritást kap. Az elnök azon reményének is hangot adott, hogy sikerül oly mértékben rendezni az ágazat bérét, hogy érdemes legyen Magyarországon gyógyító munkát végezni.
Dr. Kerényi János kormánymegbízott a megyei nemzeti együttműködést emelte ki, amely nélkülözte a politikai nézeteltérést, és kizárólag a kórház fejlesztésének ügye számított. A beruházással egyébként nem csak az ellátás szakmai színvonala emelkedett, de új műszerek, berendezések , korszerű orvostechnológia várja a betegeket.
A kórházfejlesztés méltatta dr. Reiter József, a GYEMSZI főigazgató-helyettese, Dr. Romhányi Zoltán főigazgató, Lukács László országgyűlési képviselő és Gyovai István polgármester is.